خیلی از خدا ممنونم که تقریبا یک سال پیش ، تو اوج ناامیدی و افسردگی ، خیلی اتفاقی پامو به این سایت باز کرد . هم تونستم کتاب هامو لیست کنم ، هم نظم بدم به کارم ، نقد های دیگران و بخونم و خلاصه خیلی خیلی راضیم از سایت گودریدز . اینقدر هیجان زده بودم به هر آدم خوبی که میشناختمم معرفیش کردم که الان یکیشون هم اینجاست :)
از این که بگذریم می رسه به قسمت خوب ماجراش . دوست . بله . دوستای خیلی خوبی اینجا پیدا کردم . دوستایی که از جنس کتاب و فرهنگ و دانش بودن . دوستایی که شاید با یه گروه تلگرام اذیتشونم کردم و متاسفم بابتش . ولی حداقل باعث شد فکر نکنم که خیلی تنهام . که آدم های خوب هنوز هم هستن و خیلی هم هستن ! امسال قرار بود 40 تا بخونم که شد 43 تا :) ... کتابای خوبی هم خوندم و از اکثرشون راضیم . هرچند که کتاب های امسال که چاپ نمی شن هیچ کتاب های سال پیشم دیر میرسه کرج :) :(
قشنگترین قسمت گودریدز قسمت خوندن نقد هاست . واقعا باعث شد نظرم به خیلی از کتابا عوض بشه و دیگه کمتر تو خرید کتاب های مورد علاقم اشتباه کنم . واقعا دم منتقدین ایرانی گرم . همشون . 
الان که نگاه می کنم میبینم چند تا دوست خوب دارم ، کسانی هستن که بهم کتاب معرفی میکنن ، باهام حرف میزنن ، نوشته هامو میخونن و باعث شدن که دیگه احساس تنهایی نکنم و بی نهایت ازشون ممنونم . 
امیدوارم این دوستی ها همیشه بمونه ، هر روز کتابای بهتر به همدیگه معرفی کنیم و باعث رشد فکری همدیگه باشیم . 
زندگی خیلی کوتاهه ، قدر این دوستی ها رو بدونید و نذارید روزی برسه که افسوس بخورید . 
دیگه بیشتر از این سرتونو درد نیارم ،
سپاس از تمامی دوستان عزیزم و همه ی فارسی زبانان گرامی . 

Goodreads